Teleskop Levenhuk Skyline PRO 127 MAK + DÁREK 200kč (odečteme ještě z ceny)

Údaje označené (*) hvězdičkou jsou povinné

Cena vč. DPH:26 500,00 Kč

Cena bez DPH:21 899,60 Kč

Dostupnost: Běžně skladem

Kód zboží:28300

Počet kusů:

Teleskop Levenhuk Skyline PRO 127 MAK + DÁREK 200kč (odečteme ještě z ceny)

SLEVA 200kč (odečteme po objednávce ještě z konečné ceny) Do poznámky k objednávce zkopírujte prosím text:  SLEVA 200kč

Levenhuk Skyline PRO 127 MAK je nejvýkonnější katadioptrický teleskop řady Skyline PRO. Hlavní výhodou optické konstrukce Maksutov-Cassegrain je dokonalá kombinace vysoce kvalitního obrazu a malých rozměrů tubusu. Dlouhá ohnisková vzdálenost a velká apertura tohoto modelu jsou vhodné zejména k pozorování planet. Jeho pomocí můžete spatřit atmosférické proudy na Jupiteru, mezery mezi Saturnovými prstenci, nejvýraznější úkazy na povrchu Marsu, velké i malé krátery a výšiny na Měsíci. Při použití okulárů se zorným polem o šířce 5 cm budete tímto teleskopem moci pozorovat kompaktní mlhoviny a hvězdokupy. Tento model nezabírá mnoho prostoru, takže jej můžete snadno přenášet a sestavit všude tam, kde budete potřebovat. Na montáž lze instalovat přídavné počítačem ovládané systémy a hledáčky pro polární ustavení, díky čemuž jsou ideální pro astrofotografii.

Čočky a zrcadla jsou kompletně pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou, díky čemuž maximálně zužitkují dopadající světlo a dosahují delší životnosti. Tubus je usazen na paralaktické montáži s ovládáním jemného nastavení. Na svou montáž můžete také instalovat počítačem řízený systém pohonu ve dvou osách a hledáček pro polární ustavení (k zakoupení samostatně). Je vybaven dělenými kruhy, které - po rychlém nastavení - umožňují objekty lokalizovat podle jejich nebeských souřadnic a sledovat je pouhým otáčením paralaktické montáže. Na výškově nastavitelném stativu je praktická odkládací přihrádka na příslušenství, na kterou můžete ukládat veškeré své potřeby a nástroje. Pointační dalekohled s červenou tečkou vám umožňuje rychlou orientaci a nalezení požadované polohy.

Souprava obsahuje okuláry 10 mm a 25 mm se zorným polem 52 stupňů a zvětšením 150x a 60x. Skleněné čočky jsou pokryty několikanásobnou antireflexní vrstvou. Teleskop lze velmi snadno ostřit plynulým nastavením primárního zrcadla, jež se provádí otáčením knoflíku. Okulárový výtah s ozubnicí a pastorkem je vhodný pro okuláry o průměru 31,75 mm (1,25 palce) a 50,8 mm (2 palce).Kromě okulárů dodaných v soupravě můžete tedy použít i okuláry zakoupené samostatně. Tím lze dosáhnout maximálního praktického zvětšení až 250x.

Řada Levenhuk Skyline PRO je určena pro pokročilé a náročné astronomy a zahrnuje několik různých modelů. Výkonné dalekohledy Levenhuk Skyline PRO mají jedno společné - maximální preciznost a spolehlivost během pozorování i pořizování astrofotografií, materiály a optiku vysoké kvality.

Specifikace
Optická konstrukce Maksutov-Cassegrain
Povrchová úprava optiky několikanásobná, na všech optických plochách
Průměr čočky objektivu (apertura), mm 127
Ohnisková vzdálenost, mm 1500
Světelnost f/11,8
Nejvyšší praktické zvětšení 250
Limitní hvězdná velikost 12,5
Práh rozlišení 1,1"
Průměr okuláru 1,25" a 2"
Okuláry SUPER 25 mm (60x) a SUPER 10 mm (150x)
Pointační dalekohled (hledáček) s červenou tečkou
Montáž Německá paralaktická montáž EQ3
Stativ oceli
Výška stativu (nastavitelná), mm 700-1120
Rozměry tubusu (průměr x délka), mm 143x370
Hmotnost tubusu, kg 3,3

 

Kategorie
Doporučujeme